Wall of Fame

SilkeBlæs 2020


Eliterækken Samlet Vinder Hinnerup Garden Bedste Brass Band Hinnerup Garden Bedste solo-/ duet-/ trioindslag Michelle S. Knudsen - Hinnerup Garden Bedste performance Hinnerup Garden A-Rækken Samlet Vinder FDF Aarhus Musikkreds Bedste solo-/ duet-/ trioindslag Trine Thomsen - Danfoss Orkestret Bedste performance Esbjerg Brass Band SilkeBlæs Junior Samlet Vinder Blæseorkestret Søndermarken Bedste solo-/ duet-/ trioindslag Sofie Dalmose - Blæseorkestret Søndermarken Bedste performance Blæseorkestret Søndermarken




SilkeBlæs 2018


Eliterækken Samlet Vinder Lyngby-Taarbæk Brass Band Bedste Brass Band Lyngby-Taarbæk Brass Band Bedste solo-/ duet-/ trioindslag Sidsel Lund - Århus Brass Band Bedste performance Skanderborg Brass Band A-Rækken Samlet Vinder Hinnerup Garden Bedste solo-/ duet-/ trioindslag Holger Johansen - Hinnerup Garden Bedste performance Hinnerup Garden SilkeBlæs Junior Samlet Vinder Sejs Blæsernes Juniororkester Bedste solo-/ duet-/ trioindslag Simon - Skægkær Blæserne Bedste performance Sejs Blæsernes Juniororkester




SilkeBlæs 2015


Samlet Vinder Musikkorpset Gjallarhorn Bedste Brass Band Musikkorpset Gjallarhorn Bedste solo-/ duet-/ Triopræstation Stine Thastum - Hjemmeværnets Musikkorps Nykøbing Mors Bedste Performance Silkeborg Blæserne




SilkeBlæs 2013


Vinder Århus Brass Band Nyskabende Værk Concord Brass Band Solistprisen Sigurd Jakobsen - Holstebro Brass Performance Århus Brass Band




SilkeBlæs 2011


Vinder Nordvestjysk Brass Band Bedste Nyskabende Værk Magnus Hylander Solistprisen Ida Larsen - Nordvestjysk Brass Band Bedste Performance Nordvestjysk Brass Band




SilkeBlæs 2009


Vinder Concord Brass Band Bedste Nyskabende Værk Fly me to the moon - Nordvestjysk Brass Band Bedste solist Jens Overby - Silkeborg Blæserne Bedste Performance Nordvestjysk Brass Band




SilkeBlæs 2007


Vinder Silkeborg Blæserne Vinder af Nyskabende Værk Silkeborg Blæserne Bedste solist Ukendt person (Flygelhorn) - Peder Most Garden Bedste Performance Lyngby-Taarbæk Brass Band




SilkeBlæs 2005


Vinder Lyngby-Taarbæk Brass Band 2. Plads Silkeborg Blæserne 3. Plads Concord Brass Band Solistprisen Claus Mærsk - Concord Brass Band Vinder af Performance Odense Blæserne Vinder af Nyskabende Værk Ny musik af Jan Sørensen - Silkeborg Blæserne Vinder af Publikumsprisen Silkeborg Blæserne




SilkeBlæs 2002


1. Plads Lyngby-Taarbæk Brass Band 2. Plads Århus Brass Band 3. Plads Stavanger Brass Band Solistpris Peter Lundorf - Lyngby-Taarbæk Brass Band




SilkeBlæs 2000


1. Plads Lyngby-Taarbæk Brass Band 2. Plads Silkeborg Blæserne 3. Plads Århus Brass Band Solistpris Peter Lundorf - Århus Brass Band




SilkeBlæs 1998


1. Plads Århus Brass Band 2. Plads Nordvestjysk Brass Band 3. Plads Silkeborg Blæserne




SilkeBlæs 1996


1. Plads Odense Blæserne 2. Plads Århus Brass Band 3. Plads Lyngby-Taarbæk Brass Band




SilkeBlæs 1994


1. Plads Nordvestjysk Brass Band 2. Plads Silkeborg Blæserne 3. Plads Odense Blæserne




SilkeBlæs 1992


1. Plads Nordvestjysk Brass Band 2. Plads Hvidovre Brass Band 3. Plads Senex Brass Band




SilkeBlæs 1990


1. Plads Nordvestjysk Brass Band





Følg os

og få sidste nyt!

  • Facebook - Hvid Circle
  • YouTube - Hvid Circle

#silkeblæs

© SilkeBlæs 2020 · Papirfabrikken 80 · 8600 Silkeborg